Jacek Duda Mistrzem Polski Juniorów (VIDEO)

W Nowej Dębie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Nasi pięściarze wywalczyli dwa medale.

Do Nowej Dęby przyjechało 131 zawodników z całej Polski by walczyć o tytuł najlepszego juniora w roku 2017. Wśród nich było pięciu bokserów z Podkarpacia.

Najlepiej zaprezentował się zawodnik gospodarzy – Jacek Duda. Zawodnik Gardy Nowa Dęba wystartował w wadze 91 kg. W pierwszej rundzie wylosował wolny los. W ćwierćfinale pokonał jednogłośnie na punkty Adriana Ślędaka (Start Włocławek). Ta wygrana dawała mu już medal, nie było tylko wiadomo jakiego koloru. Półfinałowa walka z Bartłomiejem Mazurem (MKS II LO Chełm) zakończyła się już w drugiej rundzie. Sędzia ringowy zdyskwalifikował bowiem zawodnika z Chełma za uderzanie nasadą dłoni. Poniżej ta walka.

W finale rywalem naszego pięściarza był Patryk Wardyn (Boxing Chojnice). Duda zwyciężył niejednogłośnie 4:1 i został Mistrzem Polski Juniorów w wadze 91 kg. To największy sukces zarówno zawodnika jak i klubu.

To nie jedyny medal wywalczony przez naszych reprezentantów. W wadze 81 kg brąz zdobył Adam Ziomek (Gimnasion Boguchwała). Podopieczny trenerów Andrzeja Niedziałka i Wacława Ciwińskiego, również miał pierwszą rundę wolną, a w ćwierćfinale pokonał na punkty Damiana Rybarczyka ze Szczecina. Niestety w półfinale zakończył swój udział w Mistrzostwach już w pierwszej rundzie, przegrywając z Kajetanem Kalinowskim (PACO Lublin) przez RSC.

Pozostali pięściarze z Podkarpacia przegrali swoje pierwsze pojedynki. W wadze 56 kg Tomasz Krukar (Budo Krosno) przegrał jednogłośnie na punkty z Jakubem Pietrzykowskim ze Szczytna, w wadze 60 kg Mateusz Rudnicki (RKB Wisłok) uległ Albertowi Orłowi z Ostrowca Św., a w wadze 64 kg Daniel Orgasiński przegrał z Kewinem Gruchałą z Chojnic.

Wyniki wszystkich walk Mistrzostw Polski Juniorów – TUTAJ

Źródło: PodkarpackiSport.pl