9 medali Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Bytowie !!

W Finałach Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek wzięła udział najliczniejsza jak dotąd 13 osobowa reprezentacja Województwa Podkarpackiego.

Dziewczęta: 57kg. Marcelina Rzesiowska Street Autonomy Sanok, 64kg. Izabela Basamon Wisłok Rzeszów 70kg. Julia Toporowska Stal Stalowa Wola Boxing Team.

Chłopcy: 44kg. Tomasz Jer MUKS Iryda Mielec, 46kg. Kacper Rozborski UKS Gimnasion Boguchwała, 48kg. Aleks Siorek UKS Gimnasion Boguchwała, 50kg. Jan Stulin Stal Rzeszów, 54kg. Adrian Kasperski UKS Gimnasion Boguchwała, 57kg. Patryk Dudek MUKS Iryda Mielec, 57kg. Seweryn Siorek UKS Gimnasion Boguchwała, 60kg. Samuel Kulik Stal Rzeszów, 60kg. Oliwier Miłek UKS Gimnasion Boguchwała, 90kg. Jerzy Armatys MUKS Iryda Mielec.

Trenerami sprawującymi opiekę nad zawodnikami byli: Andrzej Niedziałek UKS Gimnasion Boguchwała, Krzysztof Przepióra Stal Rzeszów, Paweł Rżany MUKS Iryda Mielec.

Celem realizacji działania było podnoszenie umiejętności sportowych zawodników oraz zdobywanie punktów do współzawodnictwa sportowego. W Mistrzostwach Polski Młodziczek w boksie wzięło udział 53 zawodniczki z 41 klubów.

Dziewczęta uzyskały następujące wyniki: Mistrzynią Polski została 70kg. Julia Toporowska. Brązowe Medale zdobyły 57kg. Marcelina Rzesiowska Street Autonomy Sanok, 64kg. Izabela Basamon Wisłok Rzeszów. W klasyfikacji końcowej województwo podkarpackie uplasowało się na 8 pozycji spośród 13 województw biorących udział w rywalizacji.

W Mistrzostwach Polski Młodzików” w boksie wystartowało 176 zawodników z 84 klubów Chłopcy uzyskali następujące wyniki: 90kg. Jerzy Armatys MUKS Iryda Mielec Mistrz Polski, 70kg. Samuel Kulik Stal Rzeszów Wicemistrz Polski, 57kg. Patryk Dudek MUKS Iryda Mielec Wicemistrz Polski, 48kg. Aleks Siorek UKS Gimnasion Boguchwała Wicemistrz Polski, 44kg. Tomasz Jer MUKS Iryda Mielec Wicemistrz Polski, 54kg. Adrian Kasperski UKS Gimnasion Boguchwała Brązowy Medal. Zawodnicy, którzy doszli w rywalizacji do ćwierćfinałów to : 46kg. Kacper Rozborski UKS Gimnasion Boguchwała, 57kg. Seweryn Siorek UKS Gimnasion Boguchwała i 50kg. Jan Stulin Stal Rzeszów. 60kg. Oliwier Miłek UKS Gimnasion Boguchwała zakończył rywalizację w walkach eliminacyjnych. W końcowej klasyfikacji punktowej Województwo Podkarpackie zajęło 5 miejsce spośród 15 województw biorących udział w mistrzostwach. Spośród Klubów najwyżej uplasowała się MUKS Iryda Mielec zajmując 2 miejsce.

Gratulujemy tak wysokiego wyniku osiągniętego przez zawodników, trenerów i kluby !!