WYNIKI XXVIII MŁODZIEZOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

Z jednym brązowym medalem wrócili nasi bokserzy z XXVIII Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozegranych w Grudziądzu. Medal trafił do Szczepana Szmyda waga 91+ z ZKB Stal Rzeszów. W półfinale uległ w drugiej rundzie przez poddanie sekundanta faworyzowanemu Oskarowi Safarianowi z Konkordii Knurów. Niespodziewanie swoją walkę ćwierćfinałową przegrał Gabriel Blezień 57kg Morsy Dębica. Dębiczanin bardzo dobrze boksował od pierwszej do trzeciej rundy. Niestety decyzja sędziów musiał pożegnać się z mistrzostwami i strefą medalową. W eliminacjach świetnie zaprezentował się Adam Ziomek +91kg Wisłok Rzeszów, który pokonał jednogłośnie jednego z faworytów kategorii 91+kg Pawła Sajdę , walka ćwierćfinałowa okazała się jednak pechowa i musiał uznać wyższość rywala. Pozostali nasi zawodnicy 57kg. Sebastian Ptak Morsy Dębica, 69kg. Oskar Van Nguyen Wisłok Rzeszów, zakończyli udział na poziomie walkach eliminacyjnych.