Wielki sukces Gabriela Blezienia z Morsów Dębica

Gabriel Blezień (Morsy Dębica), wychowanek Sławomira Łukasika, to niewątpliwie obecnie najlepszy zawodnik boksu olimpijskiego na Podkarpaciu.

Wicemistrz Polski Juniorów z 2019r. właśnie odnotował kolejny sukces, tym razem na Litwie zdobywając II miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego w Kownie. Turniej nosi imię Rikardasa Tamulisa, wicemistrza Igrzysk Olimpijskich w Tokio (w finale przegrał z Marianem Kasprzykiem) i 3-krotnego Mistrza Europy. Gabriel w finale nieznacznie na punkty przegrał z zawodnikiem z Rosji. Gratulujemy!!! W turnieju brał udział były zawodnik Stali Stalowa Wola, a obecnie reprezetujący Skorpiona Szczecin, Beniamin Zarzeczny i zajął 3. miejsce.

Ale to nie wszystko. Gabriel otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które na początku września odbędą się w stolicy Bułgarii – Sofii. Jak mówią fachowcy nasz zawodnik nie jedzie na wycieczkę ale po medal ponieważ zalicza się bowiem do grona faworytów. Trzymamy kciuki i liczymy na jeszcze większy sukces.