Rudnicki drugi na „Czarnych Diamentach”

W Rybniku odbył się 40. Międzynarodowy Turniej Bokserski „Czarne Diamenty”. Walczyli w nim dwaj nasi bokserzy.

W ringu rywalizowało aż 94 zawodników z 29 klubów, w tym 6 ekip zagranicznych. Po raz pierwszy w Polsce gościli zawodnicy z dalekiej Australii z mistrzem świata Clayem Watermanem. W ekipie z Kosowa walczyła aktualna wicemistrzyni świata, Sadiku Donjeta, a w ekipie Czech wystąpił wicemistrz Europy, Mirek Gorol. Z kolei wśród reprezentantów Polski zaprezentowała się m.in. wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, wicemistrzyni Europy, Lidia Fidura. Wystąpili jeszcze zawodnicy ze Słowacji, Niemiec i Irlandii.

Najmocniejszą obsadę miała kategoria wagowa do 57 kg. Udanie walczył w niej Mateusz Rudnicki (Wisłok Rzeszów). W pierwszej walce wygrał na punkty z Tomem Walkerem (AUS). W półfinale trafił na Andeia Nikula (SVK), z którym niedawno przegrał na Słowacji. tym razem to podopieczny Zygmunta Szalachy wygrał przez TKO w drugiej rundzie. W finale na Mateusza czekał Mirosław Gorol (CZE). Wicemistrz Europy Juniorów okazał się lepszy i przegrał na punkty.

Drugim naszym reprezentantem na tym turnieju był Adam Ziomek (Gimnasion Boguchwała). Walczący w wadze 81 kg zawodnik przegrał w eliminacjach z Dominikiem Wolkiem (SVK).