PODSUMOWANIE 2021R. PODKARPACKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU BOKSERSKIEGO

Można śmiało powiedzieć, że kończący się rok 2021 to w dalszym ciągu kontynuacja progresu w wielu obszarach rozwoju podkarpackiego boksu.

KLUBY BOKSERSKIE: W 2021r. do Podkarpackiego Okręgowego Związku Bokserskiego w Rzeszowie dołączyło trzy kolejne kluby prowadzące szkolenie bokserskie na podkarpaciu:

1. Samuraj Sanok

2. Galicja Sędziszów Małopolski  

3. Mrówka Brzozów

Obecnie w naszym okręgu czynnie szkolenie prowadzi 13 klubów!

Dzięki zorganizowaniu lokalnych działaczy i członków Zarządu POZB zorganizowano turniej bokserski w Przemyślu, który ma zapoczątkować reaktywację Niedźwiadków Przemyśl. ZAWODY BOKSERSKIE Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski wspólnie z klubami lub miastami jako partnerami w 2021r. zorganizował 9 turniejów bokserskich:

1. Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Boguchwały

2. Międzynarodowy Puchar Karpat w Gminie Ostrów

3. Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Stalowej Woli

4. Międzynarodowy Puchar Karpat w Mielcu

5. Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Mrówki w Brzozowie

6. Międzynarodowy Puchar Karpat w Stalowej Woli

7. Międzynarodowy Puchar Karpat w Dębicy

8. Międzynarodowy Puchar Karpat w Przemyślu

9. Międzynarodowy Puchar Karpat w Narolu

MEDALE MISTRZOSTWACH POLSKI Rok 2021 udowodnił, że podkarpaccy zawodnicy mogą rywalizować na równi z innymi czołowymi pięściarzami z Polski, zdobywając 13 medali we wszystkich kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn:

MŁODZIK:

Wicemistrzyni Polski 50kg. Julita Kanach Iryda Mielec

Brązowy medal 70kg. Szymon Koziński Galicja Sędziszów Małopolski

JUNIOR MŁODSZY

Mistrzyni Polski 50kg. Wioletta Ptak Morsy Dębica

Mistrz Polski 70kg. Tobiasz Zarzeczny Stal Stalowa Wola Boxing Team, uczestnik Mistrzostw Europy Kadetów w Gruzji-Tibilisi.

JUNIOR Brązowy medal 80kg. Szymon Szmyd RKB Wisłok Rzeszów

MŁODZIEŻOWIEC

Wicemistrzyni Polski 64kg. Roksana Lechoszest Stal Stalowa Wola Boxing Team

Wicemistrz Polski 60kg. Sebastian Ptak Morsy Dębica Brązowy medal 60kg

Michał Akoto Ampaw Wisłok Rzeszów

SENIOR

Wicemistrzyni Polski 63kg. Roksana Lechoszest Stal Stalowa Wola Boxing Team

Wicemistrz Polski 92kg. Mateusz Kubiszyn Stal Rzeszów

Brązowy medal 60kg Sebastian Ptak Morsy Dębica

Brązowy medal 71kg. Paweł Róg Iryda Mielec

Brązowy medal 71kg. Dominik Kida Wisłok Rzeszów, uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów w Belgradzie-Serbia.

SĘDZIOWIE Po zdanym pozytywnie egzaminie teoretycznym i praktycznym w Częstochowie do grona polskich sędziów związkowych dołączył Adrian Gołąbek z Boguchwały. Do grona sędziów okręgowych w woj. podkarpackim po pozytywnie zdanym egzaminie praktycznym i teoretycznym , który odbył się w Boguchwale dołączyli: Krzysztof Przepióra – Rzeszów, Bartosz Bocak – Rzeszów, Bartosz Lis – Rzeszów, Weronika Toporowska – Stalowa Wola, Arkadiusz Strąk – Mielec, Mariusz Blezień – Dębica, Andrzej Niedziałek – Rzeszów, Tadeusz Iwaszek – Rzeszów. Dzięki uprzejmości Pana Adama Pawełka z Bielska Białej zorganizowano kolejny kurs sędziowski dla nowych kandydatów i dla Delegatów Technicznych, który trwa od września. Egzamin odbędzie się w styczniu 2022r. podczas turnieju bokserskiego w Boguchwale.

DODATKOWE DZIAŁANIA Ze środków Marszałka Województwa Podkarpackiego zakupiono sprzęt bokserski dla podkarpackich klubów w postaci rękawic i kasków na kwotę 9 000zł. Zorganizowano dwudniową Kursokonferencję szkoleniową dla trenerów klubowych z województwa podkarpackiego w Hotelu Maraton w Lubeni. Zarząd Podkarpackiego Okręgowego Związku Bokserskiego w Rzeszowie składa serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom i ich rodzicom, trenerom i działaczom klubowym, Marszałkowi Województwa Podkarpackiego, Prezydentom i Burmistrzom miast oraz Wójtom gmin partnerskich za wkład włożony w popularyzację i rozwój podkarpackiego boksu. To dzięki wymienionym osobom nasi podopieczni uzyskują coraz większe sukcesy sportowe na arenie krajowej i zagranicznej.