Podkarpadcy bokserzy na turnieju II Ligi Słowackiej w Michalovcach

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Podkarpacia w Turnieju Słowackiej II Ligi Boksu, który odbył się 26.11.2016 r. w Michalovcach.

Jako pierwszy walkę stoczył młodzik Szymon Szmyd (RKB Wisłok Rzeszów). Od początku narzucił swoje tempo i styl walki, dominując od pierwszej do końca trzeciej rundy, co zaowocowało zdecydowaną wygraną na punkty.

Kolejną walkę w kategorii kadet również wygraną odnotował starszy brat Szymona Szczepan Szmyd. Przez pierwsze dwie rundy musiał się trochę bardziej namęczyć od młodszego brata. Jednak w trzeciej już walka przebiegała pod jego dyktando i również wygrał na punkty.

Następny z naszych reprezentantów junior Adam Ziomek (UKS Gimnasion Boguchwała) trafił na równego sobie przeciwnika, z którym już boksował w maju 2016 r. podczas Turnieju w Rzeszowie. Przebieg walki był bardzo dynamiczny.  Była to jedna z ładniejszych walk turnieju w Michalovcach. Adam wygrał pojedynek na punkty i został doceniony przez jury zawodów zdobywając puchar dla najlepszego zawodnika turnieju spośród juniorów.

Ostatni z naszych senior Paweł Kamiński (UKS Gimnasion Boguchwała) niestety jako jedyny z naszych nie sprostał mistrzowi Słowacji przegrywając jednogłośnie na punkty.

Wyniki walk:
63 kg.
Szymon Szmyd
(RKB Wisłok Rzeszów) – Richard Bartsch (TJ Hornad Box Zdana) 3-0
+80 kg.
Szczepan Szmyd (RKB Wisłok Rzeszów) – Adrian Rerko (TJ SpilipoSpiska Nova Ves) 3-0
80 kg.
Samuel Hrivnak SK Miko Fit Box – Adam Ziomek (UKS Gimnasion Boguchwała) 0-3
80 kg.
Tomas Zajac (SK Miko Fit Box) – Paweł Kamiński (UKS Gimnasion Boguchwała) 3-0