Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Mielcu

Podwójny wielki sukces odniesiony podczas Mistrzostw – organizacyjny i sportowy. Wielkie gratulacje dla MUKS Iryda Mielec za wzorową organizacje imprezy. To co zobaczyliśmy w Mielcu było przykładem jak należy organizować mistrzostwa centralne. Gratulacje również należą się przede wszystkim zawodnikom, którzy zdobyli 9 medali. Wicemistrzostwo Polski w kat. wag. +92kg zdobył Adam Ziomek z Wisłoka Rzeszów. Adam może być z siebie zadowolony, bo walczył jak równy z równym z trzykrotnym mistrzem Polski seniorów i reprezentantem Polski Oskarem Safaryanem i sędziowie nie byli wcale zgodni przy punktacji na finiszu tego pojedynku. Ostatecznie walka zakończyła się wynikiem 3:2 dla zawodnika z Poznania. Warto jednak również zauważyć, że Adam w drodze do finału musiał pokonać Oskara Koperę, a więc złotego medalistę młodzieżowych mistrzostw Polski w latach 2020 i 2021. Dla znawców boksu Adam powinien zostać po tej walce Mistrzem Polski. Brązowe medale zdobyli: 60kg. Michał Akoto-Ampaw Wisłok Rzeszów i Sebastian Ptak Morsy Dębica. 67kg. Szymon Dębiak Wisłok Rzeszów, 86kg. Krystian Kopeć Iryda Mielec, 92kg. Adam Tutak Samuraj Sanok. W klasyfikacji klubowej spośród 84 klubów bardzo wysokie bo 2 miejsce zajął Wisłok Rzeszów, 9 miejsce Iryda Mielec a 13 miejsce Morsy Dębica. Województwo podkarpackie uplasowało się na 4 miejscu spośród 16 województw. Jest to najwyższy wynik osiągnięty w ostatnim ćwierćwieczu. Wszystkim ! Organizatorom, zawodnikom, trenerom i działaczom serdecznie gratulujemy