Mistrzostwa Polski Seniorów – Wałbrzych 2021

5 medali przywieźli z Mistrzostw Polski Seniorów nasi podkarpaccy bokserzy. Roksana Lechoszest Stal Stalowa Wola i Mateusza Kubiszyn Stal Rzeszów zdobyli srebrne medale. Brązowe wywalczyli: Sebastian Ptak Morsy Dębica, Paweł Róg Iryda Mielec i Dominik Kida Wisłok Rzeszów.  Jest to dla Podkarpacia wielki sukces ponieważ tyle medali nasi pięściarze nie przywieźli z mistrzostw Polski od wielu lat. W finale o złoto walczyła Roksana Lechoszest ze Stali Stalowa Wola w kat. 63 kg W półfinale pokonała na punkty Julię Kaletę. W finale spotkała się z Anetą Rygielską. Zawodniczka Pomorzanina Toruń i reprezentacji Polski wygrała jednogłośnie na punkty. Mateusz Kubiszyn w stosunku do roku poprzedniego poprawił lokatę zmieniając kolor medalu z brązowego na srebrny. W finale uległ Mateuszowi Bereźnickiemu ze Skorpiona Szczecin. Po drodze do finału pokonał Michała Pilcha, Łukasza Pawłowskiego, a w półfinale Witolda Liska. Nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego roku Dominikowi Kidzie, który w 2020 roku sięgnął po złoto. Od tego czasu jego kariera zawodnicza błyskawicznie rozwinęła się. Uczestniczył w wielu turniejach zagranicznych, reprezentując Polskę jako kadrowicz. W listopadzie 2021 roku uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Belgradzie, gdzie przegrał pierwszą walkę eliminacyjną. Zawodnik Wisłoka Rzeszów udanie rozpoczął turniej w Wałbrzychu. W ćwierćfinale pokonał Oskara Gackowskiego 5:0, a wcześniej Adam Tłoczka przez RSC w 1 rundzie. W półfinale po zaciętej walce musiał jednak uznać wyższość Łukasza Niemczyka z Championa Chojnów. W tej samej kategorii wagowej 71 kg co Kida na trzecim miejscu podium stanął Paweł Róg z Irydy Mielec. W ćwierćfinale wygrał z Mikołajem Toberą przez RSC w 2 rundzie, a wcześniej pokonał 5:0 Marcina Grzechnika. W półfinale lepszy okazał się jednak Daniel Piotrowski, późniejszy Mistrz Polski. Dla Pawła Roga jest to pierwszy tak znaczący sukces w zawodach rangi mistrzowskiej. Podobny jak przed rokiem wynik osiągnął Sebastian Ptak z Morsów Dębica, który kilka tygodni wcześniej sięgnął po wicemistrzostwo Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Dębiczanin pokonał w ćwierćfinale na punkty Mateusza Konaszczyca, ale w półfinale uległ Jarosławowi Iwanowowi z Wisły Kraków, który dzień później został mistrzem Polski w kat. 60 kg. Oprócz wymienionych w mistrzostwach wzięli jeszcze udział inni podkarpaccy bokserzy: Dawid Wites kat. wag. 75 kg, Szymon Dębiak kat. wag.63,5 kg i Michał Akoto Ampaw kat. wag.60 kg wszyscy Wisłok Rzeszów, Kacper Rzepka kat. wag.63,5 kg – Optimus Krosno i Artur Dzido kat. wag.63,5 kg – Stal Rzeszów. Wszyscy przegrali walki eliminacyjne. Gratulujemy i życzymy wszystkim medalistom co najmniej powtórzenia sukcesu w przyszłym 2022 roku.