Międzynarodowy Puchar Karpat w Boksie 2023 o VIII Puchar Burmistrza Boguchwały

Za nami pierwszy w tym roku turniej Międzynarodowego Pucharu Karpat o VIII Puchar Burmistrza Boguchwały, który odbył się w dniach 4-5 lutego 2023 r. Organizatorami turnieju byli Gmina Boguchwała, Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski w Rzeszowie, Województwo Podkarpackie oraz klub UKS Gimnasion Boguchwała.

Hala Szkoły Podstawowej nr 1 w Niechobrzu po raz pierwszy gościła bokserów przez dwa dni. Mimo niesprzyjającej, bardzo śnieżnej pogody na turnieju zameldowała się rekordowa liczba uczestników bo ponad 170 z Polski, Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Armenii. Walki bokserskie toczono na dwóch ringach.

W sobotę odbyło się 70 walk  półfinałowych, a w niedzielę rozegrano 40 walk finałowych. Dodatkowo w sobotę rozegrano mecz bokserski w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Bokserskiej pomiędzy drużynami reprezentującymi województwa podkarpackie i łódzkie. Zwycięstwo odnieśli zawodnicy reprezentujący nasze województwo wynikiem 14:6.

Wyniki końcowe:

Najlepsza drużyna zagraniczna – Avangard Ukraina
Najlepsza drużyna polska – UKS Gimnasion Boguchwała
Najlepszy młodzik – Igor Undziakiewicz Iryda Mielec
Najlepszy kadet – Aleks Siorek UKS Gimnasion Boguchwała
Najlepszy junior – Kacper Krawiec Stal Stalowa Wola Boxing Team
Najlepsza zawodniczka – Julita Kanach Iryda Mielec
Najlepszy zawodnik – Bartosz Kuroś Stal Rzeszów
Najlepszy zawodnik zagraniczny – Hyniuk Vladislav Ukraina

Jak co roku transmisję z turnieju można było oglądać on-line dzięki portalowi bokser.org.

Obszerna galeria zdjęc na profilu: https://www.facebook.com/boguchwala.gmina/

imprezę współfinansowano ze środków Województwa Podkarpackiego. Celem działania jest podnoszenie poziomu sportowego zawodników oraz szerzenie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.