Dominik Kida Mistrzem Polski Seniorów !

Dużym sukcesem dla województwa podkarpackiego zakończyły się XCI Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów rozegrane w Wałczu w dniach 15-20.11.2020r. Najlepiej spośród startujących zawodników z województwa podkarpackiego spisał się Dominik Kida z RKB Wisłok Rzeszów, który został Mistrzem Polski w wadze do 69kg. Jest to pierwszy jego złoty medal zdobyty na Mistrzostwach Polski i pierwszy od 40 lat Złoty Medal Mistrzostw Polski Seniorów dla Rzeszowa. Dominik Kida na swojej drodze do złota pokonał 4 bardziej utytułowanych i doświadczonych rywali. W eliminacjach Latochę Marcina z KS Karlino, w ćwierćfinale Krukowskiego Adriana z MKB Mazur Ełk, w półfinale Jarlińskiego Michała KB Champion Włocławek, a w finale Karola Łapawę ze Sporty Walki Gostyń. Dominik przez ekspertów został oceniony jako największa ale i zasłużona niespodzianka tych mistrzostw. Pogratulować należy również pozostałym naszym dwóm brązowym medalistom: 57 kg. Sebastianowi Ptakowi z Morsy Dębica oraz Mateuszowi Kubiszynowi z ZKS Stal Rzeszów. Swoją waleczną postawą, zaangażowaniem i bardzo dobrym przygotowaniem do mistrzostw zasłużyli na ten tytuł. Niestety w mistrzostwach nie poszczęściło się naszym pozostałym zawodnikom. Kamilowi Lamczykowi 81kg. ZKS Stal Rzeszów zabrakło szczęścia, gdyż nie jednogłośną decyzją sędziów przegrał walkę eliminacyjna w 1/8 o medal brązowy z Lauk Janem z KSW Shark Łódź. Natomiast Artur Dzido z ZKS Stal Rzeszów przegrał walkę eliminacyjną w 1/8 jednogłośną decyzją sędziów z kadrowiczem i uczestnikiem międzynarodowych imprez rangi mistrzowskiej Mateuszem Polskim z KB Kralino. Na uwagę zasługuje fakt, iż: – w klasyfikacji okręgów województwo podkarpackie zajęło 7 miejsce uzyskując 82 pkt. – w klasyfikacji medalowej województwo podkarpackie zajęło 5 miejsce uzyskując 1 złoty i 2 brązowe medale – w klasyfikacji klubowej : 8 miejsce zajęła ZKS Stal Rzeszów z 40 punktami, 12 miejsce RKB Wisłok Rzeszów z 25 punktami, a 26 miejsce UKS Morsy Dębica z 17 punktami. Gratulacje należą się również trenerom klubowym naszych zawodników z RKB Wisłok Rzeszów – Zygmuntowi Szalacha, Stanisławowi Osetkowskiemu i Franciszkowi Batógowi , ze Stali Rzeszów – Marianowi Basiakowi , Krzysztofowi Przepiórze i Bartoszowi Bocakowi oraz z UKS Morsy Dębica Sławomirowi Łukasikowi i Andrzejowi Rżanemu.