Cztery medale Mistrzostw Polski Juniorów!

Zawodnicy z Podkarpackiego Okręgowego Związku Bokserskiego zdobyli cztery medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w dniach 14-19.06.2022r. w Bytomiu.

Złoty medal w kategorii wagowej 48 kg. zdobył Jakubowski Tymoteusz z RKB Wisłok Rzeszów. Pierwszy poważny start tego zawodnika i od razu zdobył złoto.

Brązowe medale wywalczyli: 71kg. Michał Pierzchała Morsy Dębica, 75kg. Kacper Sawka RKB Wisłok Rzeszów i Aleks Pańko Budo Krosno.

W ćwierć finałach rywalizacje zakończył Roman Golets Iryda Mielec 63,5kg Grzegorz Skoczylas Iryda Mielec 75kg oraz Kacper Brejta Street Autonomy Sanok 54kg.

Na poziomie walk eliminacyjnych udział w Mistrzostwach zakończyli: 67kg. Kryspin Marzec i Alan Stanos obydwaj z Irydy Mielec, 80kg. Mateusz Bubicz UKS Gimnasion Boguchwała.
Podsumowując należy podkreślić fakt, że w klasyfikacji medalowej województwo podkarpackie zajęło 7 miejsce, natomiast w klasyfikacji punktowej 8 miejsce. Spośród klubów najwyższe 12 miejsce na 97 klubów biorących udział w Mistrzostwach uzyskał RKB Wisłok Rzeszów. Wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom klubowym serdecznie gratulujemy.