8 medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wałczu!

Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski zyskuje na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży aż 8 medali! 

 

Jeden złoty, dwa srebrne i pięć brązowych medali zdobyli nasi zawodnicy w kategorii kadet na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wałczu która odbyła się w dniach 14-20,04.2023r.

Zloty medal zdobył Patryk Dudek (MUKS Iryda Mielec) w kategorii wagowej do 57kg zostając Mistrzem Polski na rok 2023! Stoczył 4 pojedynki i wszystkie zwycięża jednogłośnie. Ogromne Gratulacje!

Srebrny medal zdobył Bartosz Kuroś w wadze 66kg (Stal Rzeszów) zwycięza 3 pojedynki, w 4 trafia na bardzo dobrego przeciwnika i niestety musi uznać jego wyższość. Bartek pokazał piękny, techniczny boks!

Srebrny Medal zdobywa również jedyna nasza zawodniczka która bierze udział w olimpiadzie Julia Toporowska w kat. 75kg (Stal Stalowa Wola Boxing Team) w walce finałowej po kontrowersyjnym werdykcie musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Jak dla nas to Julia powinna zostać Mistrzynią Polski, zaprezentowała bardzo dobry kobiecy boks.

Z Olimpiady przywozimy dodatkowo pięć brązowych medali !

  • Norbert Parkosz 48kg (MUKS Iryda Mielec)
  • Jan Stuli 50 kg (Stal Rzeszów)
  • Adrian Kasperski 60kg (Gimnasion Boguchwała)
  • Samuel Kulik 63kg (Stal Rzeszów)
  • Jerzy Armatys 80+ (MUKS Iryda Mielec)

Ogromne gratulacje! W tym roku niewiele brakło do zdobycia wyższych miejsc, kolejny rok będzie Wasz. Informujemy również, że tylko Norbert jest z rocznika 2007, reszta zawodników dopiero weszła w tym roku w kategorie wiekową kadet a pokazali dużo dobrego boksu!!!

W mistrzostwach brali udział również : Jakub Guzik (Gimnasion Boguchwała), Adrian Górski (Stal Rzeszów)

Trenerami obecnymi na Olimpiadzie byli Paweł Rżany, Bartosz Bocak oraz Rafał Toporowski.

imprezę współfinansowano ze środków Województwa Podkarpackiego. Celem działania jest podnoszenie poziomu sportowego zawodników oraz szerzenie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Poniżej galeria zdjęć: