2 ZŁOTE MEDALE NA OOM W SPALE !

Dwa złote medale zdobyli zawodnicy z województwa podkarpackiego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w dniach 21-24.08.2021r. w Spale woj. łódzkie.

Pierwszy trafił do Wioletty Ptak kat. wag. 50 kg. Została ona pierwszą w historii województwa podkarpackiego Mistrzynią Polski Kobiet w boksie. Reprezentująca UKS MORSY DĘBICA, wychowanka trenera Sławomira Łukasika i siostra medalisty Mistrzostw Polski Sebastiana Ptaka w pierwszej walce półfinałowej pokonała jednogłośnie na punkty Rybak Weronikę z UKS Junior Świątki z woj. warmińsko-mazurskiego W FINALE pokonała stosunkiem głosów 5:0 reprezentantkę Polski i uczestniczkę Mistrzostw Europy Maje Karbowińską z MKSW Pomorzanin Toruń. Jest to pierwszy tak wielki sukces naszej zawodniczki. Gratulujemy.

Drugi złoty medal trafił do Tobiasza Zarzecznego kat. wag. 70 kg. Wychowanek trenera Rafała Toporowskiego dodatkowo został wybrany najlepszym technikiem XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021. Zawodnik Stali Stalowa Wola Boxing Team pojedynek finałowy wygrał 5:0 z Jakubem Modzelewskim z Knockout Bielany Warszawa. W drodze do finału stalowowolski pięściarz pokonał jeszcze Miłosza Boguckiego z Sporty Walki Piła (4:1) oraz Alberta Kowalskiego ze Starej Szkoły Boksu Lublin (RSC 1). Gratulacje należą się również ojcu Tobiasza jednocześnie Prezesowi Stali Stalowa Wola Boxing Team Mariuszowi Zarzecznemu.

W Finałach OOM wziął udział Jakub Prokop kat. wag. 57kg. z MUKS Iryda Mielec, który zakończył swój start przegrywając walkę ćwierćfinałową.